Kjøp billett

Malin

Malin kommer til Merdø på plaskejazzen! Sammen med Bare Barn Band & Paolo Vinaccia blir det en super avslutningsdag!

Hele Norges MGP junior - stjerne MALIN til BarneStreet!

Programmet til BarneStreet var allerede stort, variert og rikholdig – Nesten 20 arrangementer på barnas festival i festivalen! Men Klara (5 år) så med store øyne på pappa og lurte på om han egentlig var sjefen for programmet eller ikke? Jo, pappa måtte bekrefte det…
- Hvorfor er ikke Malin med da?  Vel, det var jo vanskelig å svare på – og umulig å dytte under teppet. Så derfor alle barn og foreldre: Malin kommer til Merdø på plaskejazzen! Sammen med Bare Barn Band & Paolo Vinaccia blir det en super avslutningsdag!

Folk stopper henne på gaten, også i Oslo. En ung fan kom i bil med faren helt fra Belgia til Trondheim. Lille, store Malin Reitan (12) er popstjerne. Og hun vil gjerne bli enda større. - Jeg håper popmusikk blir jobben min fremover også, ja. Helt til jeg blir pensjonist. Da kan jeg vel starte med dansemusikk eller country, som mormor, sier Malin. Det er mormor som er den første musikeren i familien. Selv sang Malin foran nesten 100 personer i et bryllup før hun fylte to år. Likevel var det første etter at hun i 2005 vant den norske finalen i MGP. jr med sangen "Sommer og skolefri" at ting tok av

To album senere har hun samlet solgt over 50 000 eksemplarer av egne plater, og spilt landet rundt. I vår kom 12-åringens tredje album ”PANG”! - Planen er å selge masse av denne også. Og så skal jeg på en sommerturné, blant annet på Tusenfryd, sier Malin.

En annen av opptredenene i sommer blir sannsynligvis i TV2-programmet "Allsang på grensen". Da sammen med Celine, som vant den nordiske finalen i MGP. jr i fjor. De to trønderjentene er nemlig som "bæstevenna" å regne, og tilbringer nesten hver helg sammen. Venner er ellers et gjennomgående tema på Pang! . Sammen med foreldre som maser, skoleklassen, en tannlege - og litt om gutter og forelskelse. Hun sier at det egentlig ikke er noen forskjell på Malin på plate og Malin i det daglige liv, men gjemmer seg godt bak solbrillene på spørsmålet om det er en egen forelskelse hun synger om.

Pang! er som tidligere spilt inn i tett samarbeid med produsent Ulf Risnes, fra før kjent i bandet Tre Små Kinesere. Hun kommer med sine ideer, han gjør dem til tekster. I tillegg er folk fra både Åge Aleksandersens Sambandet og D.D.E. involvert enten som musikere eller låtskrivere. Ikke noe på liksom her, med andre ord.

MALIN kommer til Merdø og BarneStreet med to dansere og et supert show og avslutter Badeblues & Plaskejazz. Men først spiller selveste Bare Barn Band med gjesteartist Paolo Vinaccia. Det blir en sommersøndag for hele familien du bare ikke må gå glipp av!

Malin kommer til BarneStreet


Del på Facebook      Legg til i MySpace! Del på MySpace
Barnestreet
Canal Street on Facebook

Frivillige

Ønsker du å være frivillig på årets Canal Street?

Les mer

Frivillige

Vi har med oss et godt og fast lag av støttespillere.

Les mer